Kazakistan İle Rekor Anlaşma !

Türkiye ve Kazakistan ilişkilerini daha çok güçlendirecek olan anlaşma imzalandı.

Kazakistan İle Rekor Anlaşma !

Geçtiğimiz günlerde Orta Asya ülkeleri ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik yeni adımların atılacağı belirtilmişti. Bu çalışmalar sonuçlarını vermeye başlarken, Kazakistan ile rekor bir anlaşmanın imzalandığı duyuruldu. Türkiye ve Kazakistan arasındaki ilişkilerin gelişmesi için önemli bir adım olan bu durum, iki ülke arasındaki ticari ilişkinin daha iyi olabilmesi adına önemli bir adım olacak. 

Konu hakkında açıklama yapan Kazakistan Başbakanlığı, bu konuda özverili çalışmaların içinde olduklarını belirtti. Bu anlaşmanın Yıldırım Holding, Kazank İnvest, Yıldızlar SSS Holding, Agrobest Group arasında çoktan yapıldığı kaydedildi. Bu yapılan anlaşmaların toplam tutarı ise 590 milyon dolar tutarında. Yapılan bu anlaşmanın ileride farklı sektörler içinde de devam edileceği biliniyor.

Son 5 yıllık zaman içinde Kazakistanda pek çok çalışmanın tamamlandığını belirten Türk yetkililer, bunların sayıca artacağını belirtti.  5 yıllık süreçte 667 milyon dolarlık projelerin yapıldığını belirtilirken 18 projenin de hayata geçtiği söylendi. Önümüzde günlerde bu projeye 10 tanesinin daha ekleneceği bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!