Esnaf Sayısı 1,5 Milyonu Aştı

Esnaf sayısının 1.5 milyonu aştığı bildirildi, bunun yanında kadın esnafların sayısında da artış var.

Esnaf Sayısı 1,5 Milyonu Aştı

TESK Genel Başkanı esnaf sayısının bir yıl içinde 28,5 bin oranından fazla arttığını ve sadece Ağustos ayında olan artışların 2 bin 315 olduğunu söyledi. Ağustos ayı gözönüne alındığında ise esnaf sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğu bildirildi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiyede çalışmakta olan esnaflar hakkında genel bir açıklama yaptı. Başkan açıklamasında geçen yıldan bu yıla kadar esnaf oranında büyük bir artış yaşandığını belirtti. Şuandaki esnaf sayısı hakkında bilgi veren Başkan, bu sayının 1 milyon 689 bin 848 olduğunu söyledi.

Başkan açıklamasında açılan işyerleri hakkında da bilgi verdi. 2016 Ağustosu ve 2017 Ağustosu arasında açılan işyerleri hakkında bilgi veren Başkan, bu sürede açılan toplam işyeri sayısının 29 bin 851 olduğunu, bu yıl içinde bu sayıda 2 bin 598 adet artış yaşandığını söyledi. Bunlarda ciddiye alındığında şuandaki ülke gelelinde bulunan işyeri sayısının ise 818 bin 214 olduğunu belirtti.

En fazla esnafın İstanbul'da olduğunu söyleyen Başkan, bu ili de sırasıyla Türkiyenin en kalabalık illerinin takip ettiğini söyledi. İstanbul'u takip eden iller ise İzmir ve Ankaradır. Bunun yanında Bursa ve Antalya gibi yerlerde esnafların çok fazla yer olduğu yerlerden bulunuyor. 

esnaf sayısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!