1 Milyon 817 Bin İstihdam Sağlandı

Bakan Bülent Tüfenkci yapmış olduğu açıklamadan 1 milyon 817 bin istihdamın sağlandığını belirtti.

1 Milyon 817 Bin İstihdam Sağlandı

Katılmış olduğu bir programda gündeme dair açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2017 yılında çok önemli gelişmelerin meydana geldiğini söyledi. İhracat alanında yaşanan gelişmelerden söz eden Bakan, yüzde 10 oranında bir artış yakalandığını ifade etti. Orta vadeli büyüme planı içinde bulunan ihracat rakamına da şimdiden ulaşıldığını söyledi. Bu durumun çok iyi olduğunu belirten Bakan 153 milyar dolarlık ihracat rakamının daha da ötesine ulaşmak istediklerini belirtti. 

2016 yılının oldukça zor geçtiğini belirten Bakan, hükümetin de aldığı tedbirler sayesinde bu yıl  güzel bir yıl geçirdiğini söyledi. Ayrıca konuşmasında bu teşviklerin iş dünyası içinde de olumlu etkiler yaptığını belirtti. Yılın sadece ilk çeyreğinde elde edilen başarının tüm Dünyanın ilgisini çektiğini söyleyen Bakan, ikinci çeyrek içinde de bu başarının devam ettiğini ve üçüncü çeyrek için büyümenin yüzde 7 civarında olabileceğini belirtti. 

Erdoğan'ın yapmış olduğu çağrının da çok önemli olduğunu belirten Tüfenkci, istihdam çağrısından sonra iş dünyasında büyük bir hareketlenmenin olduğunu belirtti. Bu süreçten sonrada toplam olarak 1 milyon 817 bin kişiye iş sağlanmış oldu. Bakan istihdam oranlarının daha da artacağını sözlerine ekledi. 

Orta vadeli büyüme planı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!