İsrafa Gelen Türk Çözümünü Dünya Konuşuyor

İsrafa Gelen Türk Çözümünü Dünya Konuşuyor
İsrafa Gelen Türk Çözümünü Dünya Konuşuyor -

Türklerin israfı önlemek için bulduğu çözüm tüm dünyanın dikkatini çekti.Günümüzün en büyük sorunlarından biri de israf olarak biliniyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalara başlayan yetkililer bu konuda buldukları şaşırtıcı çözüm ile dikkatleri üzerine çekti. Birleşmiş Milletler Gıda Örgütünün yaptığı açıklamaya göre dünyada her yıl 1,3 milyar gıda çöpe atılıyor. Yapılan bu israfın mutlaka engellemesini belirten yetkililer, bu duruma bir nebze engel olabilmek adına çalışmalar yürütüyor. 

Gıda israfı için yapılan çalışmanın Sabancı Üniversitesi hocaları tarafından yapıldığı biliniyor. Üretilen bu ambalajlar sayesinde israf konusunda önemli yol kat edilecek. Dünya genelinde her yıl oluşan israfı önleme açısından başarılı sonuçlar ortaya çıkaracak olan bu çalışma pek çok insanın da ümidi oldu. Bu sayede israfın büyük ölçüde engellenmesi sağlanacak. Yetkililer yalnızca ABD'de üretilen meyve ve sevzelerin yüzde 40'ına kadar kısmının çöpe gittiğini söyledi. Bu gıdaların ekonomik deperleri ise 161 milyar doları buluyor. 

Sabancı Üniversitesi tarafından üretimi sağlanan polietilen film ambalajlar ise sorunun çözülmesi adına gerçekçi çözümleri ortaya çıkaracak.Bu ambalajlar kullanıldığı yemeklerin daha uzun süre korunması mümkün oluyor. Böylelikle yemekler bozulmadan daha iyi şekilde tutulabiliyor. Gıda israfını önleyen ambalaj üstünde daha yenilikler yapılacağı öğrenildi. 

gıda israfı Gıda israfını önleyen ambalaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!