Türkiye 2030 Yılında En Büyük Ekonomilerden Olacak

Araştırma şirketi 2030 yılına dair tahminlerini paylaştı. Buna göre Türkiye en büyük ekonomilerden biri haline gelecek.

Türkiye 2030 Yılında En Büyük Ekonomilerden Olacak

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ülkelerin listesini yapan Pricewaterhouse Coopers, gelecek yıllardaki tahminlerini yayımladı. Bu rapora göre 2030 yılına gelindiğinde gelişmekte olan ülkeler büyük ilerleme yaşayacak. Araştırma şirketinin verilerine göre Hindistan ve Brezilya gibi ülkeler dünyanın en büyük ekonomileri arasında sayılan ABD ve Çin ile rekabete girecek bir güce sahip olacak. 

Ayrıca bu raporda Çin'in uzun zamandan beri devam eden liderliğinin 2030 yılında son bulacağı açıklandı. Geçen yılın ikincisi olan Almanya ise bu yıla geldiğimizde yedinci sırada yer alacak. Almanya gibi gerileyecek diğer ülkeler ise Fransa, Brezilya ve İngiltere olacak. Listedeki en iyi çıkış yapan ülkelerse Meksika ve Endonezya olacak. Bu ülkelerinde dünyanın en büyük  ekonomiye sahip olan 10 ülkenin içine girmesi bekleniyor. 

Araştırma şirketi Türkiye ekonomisinin bu yıla kadar büyük bir yükseliş göstereceği belirtirken, ülkenin 12. sıraya kadar yükseleceğini belirtti. Bu durumda 13 seneden sonra ülkenin satın alma gücünün 1 trilyon dolar olacağını ifade ediyordu. Bunun yanında diğer Asya ülkelerinde de yükselişlerin olacağını söyleyen şirket, bu ülkelerin dikkat çekici başarılı imzalarını atacağını söyledi. 

dünyanın en büyük ekonomileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!