Dolar Bayramda Dibe Vurdu

Bayramda dolar en düşük seviyesini gördü.

Dolar Bayramda Dibe Vurdu

Kurban bayramı dolayısıyla tüm piyasalar da kapalı haldeydi. Bu süreç içinde herhangi bir işlemin yapılabilmesi de mümkün değildi. Ama buna rağmen doların seviyesinde büyük değişmeler yaşandı. Amerika Birleşik Devletleri tarafından yayınlanan istihdam raporu yüzünden dolar 2017 yılının en düşük seviyesini gördü. Bayram boyunca piyasaların oldukça karışık olduğu gözlemlendi. Uzunca bir süredir Ağustos ayına dair raporun gelmesi bekleniyordu. Açıklanan rakamlardan sonra hayal kırıklığı oluşurken, sonuçlar beklenenden çok farklıydı.

Bayramda dolar fiyatları ise ABD tarım dışındaki istihdam verilerinden sonra değişim gösterdi. 3.4175 seviyesine gelen dolar bu şekilde yılın en düşük seviyesine gelmiş oldu. Bu durumda piyasalarda deprem etkisi oluştururken yatırımcılarda tepetaklak hale geldi. ABD işsizlik verilerinden sonra piyasa için bazı tahminlerden bulunulmaya başlanmıştı. Bu tahminler çok farklı şekilde ortaya çıkarken, pek çok insanın da oldukça şaşırmasına neden oldu. 

Ağustos ayındaki işsiz oranlarının yüzde 4.4 seviyesinde olduğu görülmüştü. Bu durum Temmuz ayı ile karşılaştırıldığında ise bir puan artışı yaşandığı görüldü. Durumdan sonra analistlerinde beklentileri tam olarak karşılanmadı. Doların gelişim gösteren para birimleri karşısında gücünü yitirdiği ortaya çıktı. Buna göre doların bir süre sonra daha da düşük seviyeyi göstermesi bekleniyor. 

bayramda dolar fiyatları kurban bayramı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!