Turist Kandırana Ceza Büyük

Son dönemlerde turistlerin mağdur edildiğine dair pek çok şey duyulmuştu. Bunlara yönelik sıkı bir denetimin getirilmesine karar verildi.

Turist Kandırana Ceza Büyük

Son dönemlerde İstanbul iline gelen turistlere yönelik pek çok manevi ve maddi mağduriyetin oluştuğu bildirilmişti. Bunların ortadan kaldırılması için sıkı bir denetimin başlatılması uygun görüldü. Bu süreç içinde turistleri kandıran kişilere yönelik ağır cezaların uygulanması söz konusu oluyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak için harekete geçen İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü turistlerin hakkını koruyabilmek için bir takım kararların alınmasını kararlaştırdı. Özellikle çeşitli esnaf ve mekanların turistleri dolandırdığı ortaya çıkarken, bu kişilerin turistlerin fazla ücret aldığı ortaya çıktı. Öte yandan turistlere kötü muamele de yapıldığı öğrenildi. 

Bu durumun çözülmesi için cezai işlemleri başlatan İstanbul il Kültür ve Turizm Müdürlüğü, buna yönelik yüksek maddi cezalar uygulayacak. Özellikle gelen turistleri zorla mekanlarına almak isteyen esnaflar bu yöntemi sıklıkla yaptığı ortaya çıktı.   Turistlerin yaptığı şikayetler sonrasında, pek çok turistin bu şekilde rahatsız edildiği ve zor durumda kaldığı öğrenildi. 2017 yılının ilk yedi ayında toplamda 6 bin 949 kişi, turistlere bu tarz bir tutumdan dolayı denetimden geçirildi. Bu işyerlerine yönelik aldatmacalı alışverişlerden dolayı toplam olarak 2 milyon 63 bin 894 Türk lirası para cezası kesildi. Turisti dolandıranlara ceza denetimlerinin bu yıl artarak devam etmesi bekleniyor. 

turisti dolandıranlara ceza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!