Kurban Bayramında Vatandaşlara Kritik Uyarı!

Kurban Bayramında Vatandaşlara Kritik Uyarı!
Kurban Bayramında Vatandaşlara Kritik Uyarı! -

Kurban bayramında vatandaşlar için kritik bir uyarı geldiKurban bayramında deri sanayinin de hareketlilik içinde olması bekleniyor.  Ancak yetkililer deri kaybına yönelik 20 milyon liralık bir bedelin çıkabileceğini söylediler. Her geçen bu sektörün daha çok geliştiğini söylemek doğru olurken, bağışlanan derilerin ise milyonlarca liraya ulaşabileceği belirtiliyor. Bayram öncesinde bir açıklama yapan yetkililer konu için çalışmalara daha çok önem verildiğini söyledi.

Bir hesap yapıldığında ise yaklaşık olarak 3.5 milyon kurban kesiliyor. Durum böyle devam derkende sektörün 100 milyon liralık bir hareketlilik içinde olduğu biliniyor. Ancak bu kurban bayramında sektörün güç kazanması adına vatandaşlara da çok büyük görev düşüyor. Bunun için kurban yüzüm tekniği dikkat edilmesi gereken şeylerden biri oluyor. Zarar görmüş ve kesilmiş olan derilerinde kullanmak için mümkün olmadığını söylendi.

Yanlış yüzme tekniklerinin sektöre bir balta vurduğunu açıkladı. Bu zararın ise küçünmeyecek bir şekilde olduğunu belirtti. Kurbanlık derisinin doğru şekilde yüzülmesi, ekonomiye katkı için çok büyük bir adım olduğunu belirtti. Bu yüzden vatandaşlar için gerekli uyarılar yapıldı. 

kurban yüzüm tekniği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!