Meslek Liselerinde Yeni Döneme Giriliyor

Meslek Liselerinde Yeni Döneme Giriliyor
Meslek Liselerinde Yeni Döneme Giriliyor -

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenciyi ilgilendirecek müjdeyi verdiMili Eğitim Bakanlığı meslek lisesi öğrencilerini yakından ilgilendirecek haberler verdi. Yeni dönem içinde meslek liselerinde performansa bağlı sistemin geliştirileceğini belirtti. Milli eğitim bakanlığı tarafından uzun zamandan beri meslek liseleri için bir düzenlemenin gelmesi bekleniyordu. Bu süreçte artık sona gelinirken meslek liselerinde yapılacak olan değişimlerde belirlenmiş oldu. Buna göre Bakanlık meslek liselerinden nitelikli elemanların çıkabilmesi adına çalışmalara başlayacaklarının altını çizdi. 

Nitelikli iş gücünün arttırılması için işlemlere başlanırken, konu hakkında eğitim isteyen gençlere yönelikte destek verilmesine karar verildi. Böylelikle meslek liselerinde verilen yeniden planlanacak ve bu şekilde daha çok nitelikli eleman yetiştirilmeye başlanacak. Meslek liselerine gönderilmiş olan yazıların sayesinde de performansa bağlı durumların dikkate alınacağı söylendi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün vereceği eğitimin ardından elde edilen başarıların da devamlı olarak kontrol edileceğini ve bu aşamanın da sonrasında performans değerlenmesi yapılacağı belirtildi.Ancak bu değerlendirmelere hile karışmaması açısından gerekli olan komisyonlar kurulacak. Tarafsız bir şekilde puanlama yapılması sağlanırken, bu uygulamanın teftişler tarafından yapılması sağlanacak. Artık yeni sisteme göre eğitim ve öğretim, rehberlik, disiplin gibi pek çok duruma yönelik öğrencinin hali ön plana alınarak bir değerlendirmenin yapılması söz konusu olacak. 

performans değerlendirmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!