Memurlara Müjde! Aile Yardımı Artacak!

Milyonlarca memurun beklediği aile yardımı zamlarında yeni gelişmeler yaşandı.

Memurlara Müjde! Aile Yardımı Artacak!

Milyonlarca memurun bekleyiş içinde olduğu aile zammında son nokta koyuldu. Bu dönem içinde iki senede bir yapılacak olan zammın gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu karar sonrasında aile yardımı 231 liradan 378 liraya çıktı. Son dönemler içinde memura yönelik yapılan çalışmaların ve alınan bu kararların insanları memnun edici tarzda olduğu görülmüştü. Bu dönemin içinde ayrıca toplu sözleşme kararları da uygulanmaya başlandı. Hükümet memur sen arasında yapılan sözleşmede, memurlara özel sosyal ve mali haklara yönelik genişleme getirilmesine karar verildi. 

Milyonlarca memuru ilgilendiren bu hakların iki yıllık dönemin içinde revize edilmesi ve artış gösterilmesi kararlaştırıldı. Maaşların içinde artış kararı alınırken, eflasyon farkı oluştuktan sonra bunlarında memur maaşları durumuna yansıtılmasına karar verilmiştir. Ortaya çıkarılan pazarlıklarında kısa sürmüş olması iki tarafında bu karardan memnun olduğunu ortaya çıkardı. Mali hakların çerçevesi içinde evlenen ve çocuk sahibi olan memurlara verilen aile yardımlarında zammın yapılmasına karar verildi. 

2 yıllık dönemi kapsayan artışlardan sonra aile yardımı ismi altında, çocuk miktarına göre ödemelerin yapılmasına karar verildi. İki yıllık bu dönemin içinde toplam ödenecek yardımların iartış miktarı se 38 lira olacak. İki yıllık dönemin içinde iki çocuğa sahip olan bir memura yapılacak çocuk yardımı ise 56 lira artış gösterecek. Aile yardımı bu şekilde artış gösterirken, memurlarında gelişmeden bir hayli memnun olduğu görülüyor. 

memur maaşları aile yardımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!