Kurban Keseceklere Uyarı ! Cezası Çok Büyük !

Kurban bayramında yaşanan korkunç manzaraların ortadan kaldırılması için yetkililer bazı uyarılarda bulundu.

Kurban Keseceklere Uyarı ! Cezası Çok Büyük !

Kurban bayramı yaklaşırken yetkililer bayramda uyulması gereken kurallara yönelik durumları paylaştı. Bayramda hijyenik olarak önlemlerin alınmasına karar verildi. Kurbanlık kesimlerinin yapıldığı yerler buna göre kesim boyunca denetlenecek. Ayrıca kurbanlıkların oluşturmuş olduğu çevre kirliliğinin de ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlayacak. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi kurbanlıkların sokak aralarında veya parklarda kesilmesine kesinlikle izin verilmeyecek.

Denetimlere ise bölgede bulunan zabıtalar tarafından sürekli devam edilecek. Ayrıca belediyelerin kesimleri daha iyi bir şekilde yapabilmesi adına gerekli alanlarında işlem için ayrılmasına karar verildi. Kesim yapacak kişilerinde bu konuda dikkatli olması istendi. Öte yandan kurban kesimi sonrası oluşan çirkin manzaralarında ortadan kaldırılmasına yönelik bazı kurallar getirilecek. Buna göre kurban atıklıklarının sokağa atılması durumunda belediyenin temizlik işlemleri başlayacak. Sayılan tüm kurallara uymayan kişilere ise en az 203 TL olmak üzere 50 bin TL'ye kadar ceza verilecek. 

Kurban bayramında ceza uygulaması çok sert bir uygulama haline gelirken, kurban keseceklerin mutlaka bunları ciddiye alması bekleniyor. Aksi durumda ise ağır para cezalarına uğramak kaçınılmaz bir hale gelecek. Denetimlerin bayramın dört günü boyunca devam edeceğini belirtmekte fayda var. 4 gün boyunca söylenilen durumlardan kaçınılması için vatandaşlar ikaz ediliyor. 

kurban bayramı kurban bayramında ceza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!