Emeklilik Döneminde İşe Giriş Tarihine Dikkat !

Çalışanlara yapılan yeni uyarılarda emeklilik tarihi için işe giriş tarihine dikkat edilmesi gerektiği hakkında uyarıldı.

Emeklilik Döneminde İşe Giriş Tarihine Dikkat !

Çalışanlara yapılan yeni uyarılara göre emekli olabilmek için işe giriş tarihlerinin epey önemi olduğu belirtildi. Bu dönem içinde sadece bir günlük sürenin bile emeklillik zamanını değiştirebileceğini belirtti. Çalışanların işe başladıkları tarihten itibaren emekliliğin hayalini kurduğu bilinen konular arasındadır. Bu zaman içinde emekli olabilmek adına prim ödemeleri ve gün sayısının çok büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor. Kişinin emekliliğin hangi günde başlayacağını bilebilmesi için bunların da sorunsuz bir şekilde bilinmesi gerekiyor. 

Emeklilğin hem hızlı hem de kolay gerçekleşebilmesi için, sigorta başlangıç tarihi bilinmesi gereken şeylerin başında geliyor. Emekliliğin hak edilebilmesi adına bir kişinin sigortasının başladığı tarihi bilmesi ve sigortalı zaman geçirmesi gerekiyor. Tarihin eskiye dayanması ise kişinin emeklilik açısından daha iyi bir avantaja sahip olmasına neden oluyor. Bu konuda tüm çalışanlara son derece yanlış anlaşılan bir durum hakkında uyarılarda bulunuldu. Buna göre kişilerin staj giriş tarihlerinin emeklilik için baz alındığını düşünülmesinin yanlış olduğu ortaya çıktı. Staj günlerinin emeklilik açısından herhangi bir anlam içermediği de bu şekilde ortaya çıkmış oldu. Uzun zamandan beri akılda kalan karışıklıklarada bu şekilde çözüm bulundu. 

prim ödemeleri sigorta başlangıç tarihi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!