Fitch Türkiye Kredi Notunu Belirledi

Fitch Türkiye'nin kredi notunu BB+ seviyesinde belirlediler. Türkiye'nin kredi notu BB+ ile durağan olarak belirlendi. Siyasi destek için hükümetin ekonomiyi güçlendirme konusunda öne çıktığı tahmin ediliyor şeklinde açıklamada bulundu.

Fitch Türkiye Kredi Notunu Belirledi

Kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch riting Türkiye kredi notunu teyit etti. Kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin kredi notu BB+ seviyesinde teyit edildi ve görünümü de durağan olarak belirtildi. Kredi notunun yüksek artış, finansal zayıflık ve mali karanlığın neden olduğunu güçlü büyüme performansının bir dengesi olarak belirtildiğini dile getirdi. Türkiye'nin şuan ki yapısal göstergelerinin ülkelere göre çok daha üstün olduğunun altını çizen açıklamada siyasi hedefi artırarak hükümetin ekonomiyi gündeme almasını ve güçlendirme sözü ile öne çıktığını tahmin ettiklerini söyledi. Diğer yandan jeopolitik ve siyasi derslerinde ülkenin kredi notu üzerinde büyük bir baskı oluşturduğuna dikkatleri çeken fitch Türkiye'de cari açığın dengi ülkelere kıyasla çok daha yüksek olduğuna değinerek fiyatların cari açıkta artışın neden olduğunu söyledi.

Potansiyel olarak daha yumuşak bir siyasi ortam bulunması Turizm açısından da erken gelen toparlanma sinyalleri ve daha güçlü bir dış ortamın Türkiye'nin performansında büyük destek sağlayacağı vurgulanarak zayıf ekonomi ve artan finansal maliyetler gibi etkiler bankaların direncinin ispatladı şeklinde açıklama yaptı. Türkiye ekonomisinde büyük ve çeşitli alanlarda uygulandığını açıklamasında dile getiren tek özel sektöründe canlı görünümüne dikkatleri çekti. Türkiye'nin büyüme oranı 2017 ve 2019 yılları arasında ortalama yüzde 4.3 civarında olacağını da duyurdu.

Fitch riting Türkiye kredi notunu teyit etti Fitch Türkiye'nin kredi notunu BB+ seviyesinde belirledi Fitch Türkiye Kredi Notunu Belirledi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!