Esnaflar İçin Oluşturulan Yeni Proje Tamamlandı

Esnaflar İçin Oluşturulan Yeni Proje Tamamlandı
Esnaflar İçin Oluşturulan Yeni Proje Tamamlandı -

Esnaflar için oluşturulan projede son adıma gelindi.Ticaret ve Gümrük Bakanı Tüfenkçi, esnafları yakından ilgilendirecek pek çok bilgide bulundu. Bu yola çıkış amaçlarının sanatkarların ve esnaflarların yaşadığı rekabet gücünü attırma olduğunun altını çizdi. Bakan bu amaçla yola çıktıklarını ifade ederken, pek çok alanda da sorunlarının çözülebileceğinin müjesini verdi.

Öncelikle iş güvenliğini ve işe başlangıç döneminde değişiklikler yapacaklafını belirten Bakan, bunları güçlendirmeye yönelik yeni adımlar atacaklarını belirtti. Yeni ortaya çıkarılan proje ise tüm esnafları etkileyecek cinsten. 1.7 milyona ulaşan esnafı kapsayan bu projede büyük değişikliklerin yapılması hedefleniyor. Esnafların durumlarını tespit eden analizlerin olacağı belirginleşti. Buna bağlı olarak esnaflık yapmakta olan kişilerin meslek içinde yalamış olduğu sorunlarında ortadan kaldırılması bekleniyor.  Bu şekilde uzun vadeli olarak oldukça iyi çalılmaların ortaya çıkabileceği öngörülüyor. Aynı zamanda bunları uzun dönem boyunca destekleyeceklerini bildiren Bakan, kesin olarak iyi sonuçlara ulaşılmasını beklediklerini belirtti.

Aynı zamanda esnaf ve sanatkarlar açısından da rekabet açısından iyileştirmelerin yapılacağını bildirdi. Yapısal problemlerin çözümüne yönelikte çalışma içinde olduklarını belirtti. Çalışmanın kitap haline getirildiğini belirten Bakan, bunların ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına gönderileceklerini belirtti.

esnajlar için proje esnaflar için yeni proje
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!
Ziraat Bankası 50.000 Lira Konut Kredisi!