Emeklileri İlgilendiren Müthiş Gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamaya göre iki çocuklu memur emeklisi 270 liraya kadar aile yardımı alabilecek...

Emeklileri İlgilendiren Müthiş Gelişme!

Mehmet Müezzinoğlu işsizlik rakamları hakkında bu yıl ki hedefin tek haneli rakamlar olduğunu belirterek belki yılsonundan önce tek haneli rakamlara inmek sağlanacaktır şeklinde açıklamalarını gerçekleştirdi. Bakanlıkta düzenlenen 15 Temmuz artırılmış gerçeklik demokrasi servisi açılışında basın mensuplarıyla röportaj yapan Müezzinoğlu 270 liraya kadar aile yardımı yapılacağını dile getirerek iki çocuklu memur emeklisine bu yardımın sağlanacağına değindi. 1 Ağustosa kadar görüşmelerin tamamlanacağını dile getiren bakan sözleşme görüşmelerine henüz başlanmadığını söyledi.

Konuyla ilgili masaya nelerin geleceğini ve neler ile görüşmelerin sonuçlanacağını henüz bilemediklerini ve dolayısıyla da bu gündemde herhangi bir çalışmanın olmadığını taleplerinde yoğun olmadığını dile getiren bakan her talebin matematiksel karşılığı vardır şeklinde açıklama yaparak taleplerin karşılanması için azami düzeyde gayret gösterileceğini dile getirdi. TUİK tarafından açıklanan işgücü istatistiklerine göre Müezzinoğlu rapora ilişkin görüşün sorulması üzerine ise matematiğin net göründüğü bir tablo bugün itibariyle yayınlandı ve işsizlik oranı gerçekten son 5 ayda büyük ivme yakaladı ve yüzde 10.5  gibi rakamlara indi şeklinde açıklamada bulundu. 1.2’ilk düşüşün meydana geldiğine dikkatleri çeken bakan yılsonuna kadar tek haneli rakamlara yenileceğini dile getirdi. Teşviklerden çok daha kolay istifade edilebileceğini dile getiren bakan ülke insanının üretimine fırsat tanındığını böylece ekonominin büyümesi ve ihracatın artması için büyük bir katkı sağlanmış olacak dedi.

Emeklileri İlgilendiren Müthiş Gelişme! Mehmet Müezzinoğlu 270 liraya kadar aile yardımı TUİK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!