Bankadan Kredi Çekmek İçin KKB Puanım Kaç Olmalı?

Bankadan Kredi Çekmek İçin KKB Puanım Kaç Olmalı?
Bankadan Kredi Çekmek İçin KKB Puanım Kaç Olmalı? Imren Genc -

KKB Puanı nedir? KKB puanı ya da skoru, bankalardan kredi çekerken dikkate alınan bir puanlandırmadır. Bankalar KKB puanınız doğrultusunda size daha fazla bir kredi limiti sunabilir ya da daha düşük tutarlarda kredi kullandırabilir. KKB puanınız çok düşükse, kredi verilmeyebilir. Fakat bankalar kredi vermeye çalıştıkları için bu biraz düşük ihtimalededir.             KKB Puanı nedir? KKB puanı ya da skoru, bankalardan kredi çekerken dikkate alınan bir puanlandırmadır. Bankalar KKB puanınız doğrultusunda size daha fazla bir kredi limiti sunabilir ya da daha düşük tutarlarda kredi kullandırabilir. KKB puanınız çok düşükse, kredi verilmeyebilir. Fakat bankalar kredi vermeye çalıştıkları için bu biraz düşük ihtimalededir.

KKB puanı yüksek olan kişiler aynı zamanda daha uygun kredi faizleriyle de karşılaşabilir. Bazı bankalar kredi faizlerini belirlerken KKB oranını baz almaktadır. Böylece daha uygun koşullarda kredi kullanabilmektesiniz. Bankadan kredi çekmek için KKB puanım kaç olmalı?

Bankadan kredi çekmek için KKB puanınız genellikle 1000’in üzerinde bir puan olursa, bankalar sizi çok fazla zorlamamaktadır. 0 ve 1900 arasında değerlendirilen KKB puanları, 900-1900 arasında istediğiniz koşullarda size kredi sağlanabilir. Ancak 700 gibi bir KKB notuna sahipseniz bankanın size önerdiği kredi fırsatlarıyla yetinmek isteyebilirsiniz.

KKB notlarının sınırlandırılmasında ayrıca gri alan denilen bir sınırlama mevcuttur. Genellikle 700 ve 1000 KKB puanını kapsayan bu alanda kredi koşulları biraz zorlu bir yol gibi gözükebilir. Bankalar bu KKB notlarına kredi vermeye pek yanaşmaz. 1000 ve 1500 KKB puanı ise normal ve ideal puanlardır. Orta düzeyde kredilerde bu KKB puanı, size yetecektir. 1500 ve 1900 KKB puanı aralığındaysa, kredi almak sizin için hiçbir sorun teşkil etmeyecektir.

Esasında, bankadan kredi çekmek için KKB puanım kaç olmalı sorusunun birden çok yanıtı bulunmaktadır. Yine de KKB puanınızın 1000’in üzerinde olması sizin için daha avantajlı olacaktır. 

Bankadan Kredi Çekmek İçin KKB Puanım Kaç Olmalı kredi puanım kaç olmalı kredi kayıt bürosu puanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!