İpotekli Ev ve Kredi

İpotekli Ev ve Kredi

            Bankalar, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda birçok kredi hizmeti sunmaktadır. Bu kredi ihtiyaçları her ihtiyaç için çeşitilik göstermektedir. Bankaların kredi verme safhasında da size kredi vermek için belirli koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar, bankanın kendisini güvence altına almasını sağlayan şartlardır.

Banka genellikle borcunu geri ödeyebileceğini düşündüğü müşterilere kredi verir. Bu durumu garanti altına almanın en iyi yolu da, ipotektir. İpotekli krediler, ev veya arabanız üzerinde  rehin oluşturulmasıdır. Oluşturulan rehinlerle birlikte borcunu nakit olarak tahsil edemeyen banka, ipotek edilen evin satışı gibi işlemlerle borcunuzu geri alabilir.

Peki ipotekli ev üzerine yeniden kredi alınabilir mi? İpotekli ev üzerine kredi alınabilir. Ancak bankalar bu tip durumlarda yeni koşulları önünüze sürebilir. Bu koşullar her banka için farklı bir yolu izlemektedir. Bu noktada en avantajlı fırsatı sunan bankayla anlaşmak sizin için en ideali olacaktır.

İkinci bir kredi alabilmek için öncelikle ilk kredinin ödenebileceğine dair garanti vermeniz gerekiyor. Bunun için gelirlerinizi ibraz edebilirsiniz. Bankanın sık onayladığı bir durum değildir esasında. Bankalar bu yüzden ikinci ipotekli krediye yanaşmazlar. Sizin düzenli ödemeler yapabileceğinizi gösteren kanıtlar halinde size kredi verilmektedir.

Bu bankanın içerisinde de mali olarak karışıklıklar yaratabilir. Çünkü böyle bir karılıklığın mahal göstermesi durumunda banka zor duruma düşebilir. İkinci ipotek birinci ipoteğin kaldırılması ve ikinci ipoteğin, birinci ipotek yerine konulması şeklinde gerçekleştirilebilir. Bu biraz karışık bir süreçtir. Bankalarla görüşerek ve bir uzman tavsiyesiyle bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!