Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Yepyeni Hibe Açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik özellikle genç çiftçilerin tarımsal faaliyetleri için talep ettikleri hibe kredilerin kimlere verileceğinin açıklandığını belirtti.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Yepyeni Hibe Açıklaması

Bakan Çelik genç çiftçilerin projelerinin desteklenmesi amacıyla verilecek olan hibe kredileri hangi çiftçilere verileceğinin belirlendiğini dile getirdi. Hibe kredilerden desteklenmek için müracaatta bulunan kişi sayısının 161 bin 529 bunun değerlendirilmesi sağlandıktan sonra hibe almaya hak kazanan 16 bin 67 genç çiftçi projesi için hibe almaya hak kazandı. Genç çiftçi projelerinin desteklenmesi programı kapsamında Bu yıl için faydalanacak başvuru sahiplerinin belirlenmesinin sonlandırıldığını belirten Çelik 2017 yılı için yapılan başvuruların ileride kredi değerlendirme komisyonları tarafından yapılan değerlendirmeler ile 29 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona ermiştir dedi. 161 bin 529 genç çiftçinin başvurusunun değerlendirilmesi sonucu 16 bin 67 adedi hibe almaya hak kazanmış ve bugün itibariyle öğleden sonra projeden faydalanacak olan çiftçilerin liselerde isimlerini takip etmeleri gerekiyor. Projeleri uygulama takvimine göre 30 Mayıs 5 Haziran 2017 tarihleri arasında yani 5 iş günü içerisinde tüm ve ilçe müdürlüklerinde askıda kalacak. Başvuru yapanlar bu listelerde isimlerini görebilirler. Ayrıca başvuru yapan genç çiftçiler il ve ilçe müdürlüklerine başvurarak veya online adres üzerinden durumlarını öğrenebilecekler.

2016 yılında başlatılan ve 3 yıl sürecek olan bu program kapsamında 2016 yılında 15 bin çiftçiye birçok proje karşılığında 450 milyon liralık bir hibe sağlanmıştı. Bu yıl ise 16 bin 67 genç çiftçiye 483 milyon Türk Lirası karşılığında hibe kullandırılacak şeklinde açıklama yapıldı.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Yepyeni Hibe Açıklaması Hibe krediler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!