Dolar Hızla Düşüyor! Alacaklar Aman Dikkat!

Düne göre bugün yükselişle açılış yapan ve sabah saatlerinde 3.58 seviyelerine çıkan dolar hızlı bir düşüş yaşadı ve 3.55 TL seviyelerine kadar düştü.

Dolar Hızla Düşüyor! Alacaklar Aman Dikkat!

Dolar bugüne kadar görmüş olduğu en yüksek seviyeden yaşadığı düşüş ile yüzde 2’ye ulaştı. TL Euro karşısında değer kazanırken Euro/TL kuru 3 lira 99 kuruşu gördükten sonra 3 lira 96 kuruşa kadar düştü. Enver Erkan a göre Türk lirasının Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında pozitif değere sahip olduğunu dile getirdi ve şu şekilde açıklamalarını devam ettirdi. Uzun bir süredir 3.58 ile 3.55 bandı ekseninde hareket eden dolar 3.55 seviyesinde zorlanıyor ve buna karşılık günlük fazda Türk lirası gelişen ülke kurları İçerisinde pozitif performansıyla devam ediyor. Güney Afrika'daki politik gelişmeler ve Güney Afrika randından negatif ayrışmaya neden olarak devlet başkanın da görevde kalması gelişmesinden sonra randı toparlayamaması yüzde 1.3 oranında negatif olarak seyretti. Türk Lirası pozitif tarafa geçti ve bu pozitiflikde de yabancı raporların alım önerilerinin size FX swap ihalesine ihale tutarı altında gerçekleşen talebin etkili olduğu düşünülüyor şeklinde açıklama yaptı.

2016 yılından bu yana Türk Lirası dolar karşısında ilk kez değer bandında seyrediyor ve dolar/TL kuru erken işlemlerde yüzde 0.3 gerileyerek bir haftanın en düşük seviyesini gördü ve ardından kayıplarını geri aldı.

FX swap ihalesi Dolar Hızla Düşüyor! Alacaklar Aman Dikkat! dolar/TL kuru erken işlemlerde yüzde 0.3 geriledi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!