Çiftçilerden Talep Var!

Mardin'de Toprak Mahsulleri Ofisi başta olmak üzere hububat ürünlerinde birim fiyatların belirlenmesi ile yetkililerden Mardin Çiftçileri fiyatların belirlenmesini talep etti.

Çiftçilerden Talep Var!

Mardin'de Toprak Mahsulleri Ofisi başta olmak üzere hububat ürünlerinde birim fiyatlarının belli olmasını çiftçiler talep etti. Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin mayıs ayında iki doğal afetin meydana geldiğini ve birim fiyatlarında bu noktada halen belirlenmemesi çiftçilerin daha da kaygı duymalarına sebebiyet verdiğini dile getirdi. Türkiye'nin en büyük hububat merkezi olarak görülen Mardin bugünler de çiftçilerin yetiştirdikleri ve ilk hasadını gerçekleştirdikleri en önemli ürün olarak buğday başta gelmek üzere hububat ürünlerinde birim fiyatlarının belirlenmesi gerektiğini dile getirdi. Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Şahin kent çiftçisinin Mayıs ayında iki doğal afet geçirdiğini belirterek bunun da büyük kayıplara sebebiyet verdiğini ve bu nedenle hasat öncesinde borçlanan çiftçinin de üründen alacakları verim ile gelecek hayali kurduklarını dile getirdi. Şahin yaşanan afet ile büyük zarar gören çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisinin de hasat başlamasına rağmen fiyatları belirlememesi ile daha da büyük bir çöküntü yaşıyor dedi.

Türkiye ekonomisinin üreticiliğinde mercimek, bulgur, buğday, pamuk ve bunun gibi ürünlerde birinciliklere ev sahipliği yapan Mardin Ovası bu kış yaşanan afetler sebebiyle zor bir süreçten geçiyor. 29 bin çiftçinin Mezopotamya’ya hayat verdiğine değinerek yaşanılan olumsuz hava şartları nedeniyle de verim de en az yüzde 60’lık bir düşüşün meydana geldiğini söyledi. Toprak Mahsulleri Ofisinin buna rağmen halen ürün fiyatını açıklamaması da çiftinin daha büyük bir sıkıntıya düşmesine sebep oluyor.

Çiftçilerden Talep Var! Toprak Mahsulleri Ofisi Mardin Ovası 29 bin çiftçi Mezopotamya’ya hayat veriyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!