Arçelik Den Flaş Gelişme!

Avrupa’dan sonra Asya pazarına da göz diken Arçelik Asya ülkelerinde 5 yıl içerisinde bir buçuk milyar dolar satış kapasitesi oluşturmayı planlıyor.

Arçelik Den Flaş Gelişme!

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu’nun açıklamasına göre global ekonomide ağırlık merkezi için doğuya kaymak gerektiğini belirterek Asya'daki satışlarını 5 yılda bir buçuk milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi. Satışların ağırlıklı olarak Türkiye ve Avrupa pazarın da yapan Arçelik geçtiğimiz günlerde Hindistan'da Tata grubu bünyesinde voltas ile üretim ve satış gerçekleştirmek üzere ortak olduklarını dile getirmişti. 2016 yılında Güney Tayland'ta buzdolabı fabrikası yatırımına tamamlayan şirket Pakistan'da da beyaz eşya üreticisi olan Dawlance'i satın aldı ve Asya ülkelerinde oldukça ciddi bir konuma sahip oldu.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre Asya'daki satışların 5 yıl içerisinde bir buçuk milyar dolara tekabul edeceğini hedeflediklerini belirtti ve Türkiye Avrupa pazarlarının dışında Arçelik Asya Kıtası'nda da Hindistan, Pakistan, Tayland gibi ülkelerde de varlığını sürdürmekte. Kimi zaman bu ülkelerdeki beyaz eşya markaları ile anlaşma sağlayan Arçelik kimi zamanda Asya ülkelerinde ünlü olan markaları satın alarak büyüme çalışmalarını sürdürüyor.

Tayland'da buzdolabı fabrikası yatırımı gerçekleştiren, Pakistan'da beyaz eşya üreticisi bir markayı satın alan ve Hindistan'da da büyük bir marka ile üretim ve satış yapmak üzere ortaklık kuran Arçelik bu alanda hızlı bir gelişim gösteriyor ve 5 yıl içerisinde 1.5 milyar dolar gibi ciddi bir hedefe ulaşabilmeyi amaçlıyor.

Arçelik Den Flaş Gelişme! Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu Arçelik Avrupa’dan sonra Asya pazarına da göz dikti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!