Serbest Geçiş Sistemi İçin Önemli Gelişme

FSM ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden sonra serbest geçiş sistemi trafiğin yoğun olduğu diğer bölgelerde de uygulanıyor.

Serbest Geçiş Sistemi İçin Önemli Gelişme

İstanbul trafiğinin rahatlamasını esas alan serbest geçiş uygulaması önceleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’n de ve geçtiğimiz dönemde son olarak da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uygulanmaya başlamıştı. Serbest geçiş sistemi İstanbul trafiğinin Türkiye'deki yoğun olan bölgelerin tümünde uygulanması gerektiği şeklinde açıklamalar kaydedildi. İntertraffic İstanbul Fuarı'nda serbest geçiş sistemi hakkında yapılan açıklamada İstanbul trafiğinin %30 rahatlatacağına değinen Aselsan Trafik Otomasyon ve Sağlık Grup başkanı Erkan Dorken serbest geçiş sistemi hakkında konuştu.

Şu anda ülkemizde Fatih Sultan Mehmet de, İzmir Çeşme'de, Osmangazi Köprüsü'nde kullanılan SGS daha hızlı geçiş imkanı sağlıyor ve OGS ve HGS sistemine entegrasyonu sağlandı. Türkiye'nin her tarafında bu sistem uygulanacak. Böylece hem önden hem de arkadan tespit sistemi olduğu için günde 1 milyon kişi geçiş yapıyordu bir kişiden ücret toplanıyor ancak Fatih Sultan Mehmet'ten günde 130000, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 120000, Mahmutbey yolundan 200000 şeklinde birçok gişe sıkıntısı Mersin, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa kadar uzanıyor şeklinde açıklama yaptı.

Serbest geçiş sistemi sayesinde araçlar duraksamadan ya da bekleme olmadan trafiğin yoğunlaşması gibi bir sorun ortaya çıkmadan serbest geçiş sisteminden yararlanacak trafiğin akıcılığı durdurulmadan ve böylece trafiksiz yolda rahatlıkla ilerleyiş sağlanacak.

Serbest Geçiş Sistemi İçin Önemli Gelişme Aselsan Trafik Otomasyon ve Sağlık Grup başkanı Erkan Dorken serbest geçiş sistemi trafiğin yoğun olduğu diğer bölgelerde de uygulanıyor. OGS ve HGS İntertraffic İstanbul Fuarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!