Yeni Haftaya Dolar 3.57 Seviyesinde Başladı

Yeni haftaya 3.57 seviyesinden başlayan dolar/TL ABD ve İngiltere olmak üzere bazı piyasaların tatil sebebiyle kapalı olmasıyla sakin bir seyir izliyor.

 Yeni Haftaya Dolar 3.57 Seviyesinde Başladı

Geçtiğimiz hafta 3.55 bandında dalgalı iniş çıkışlar geçiren Dolar/TL yeni haftaya yine 3.57’nin hemen üzerinde başladı. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’n de bazı piyasaların tatil nedeniyle kapalı olacağı düşünüldüğü için bugün nispeten dolarda sakin bir seyir görülebilmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında bugün izlenecek olan önemli bir veri bulunmuyor ve piyasalar herhangi bir kabine revizyonunu izlemeye devam ediyor. Ekonomi yönetiminde değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusu büyük bir merak konusu olurken nasıl bir değişikliğin yapılacağı da yakından takip ediliyor.

Yurtdışı piyasasındaki tatil sebebiyle bugün sakin bir seyir gösteren dolar/TL hafta içinde de kabine değişikliği ve ekonomide elde edilecek değişiklikler sebebiyle de hareketli bir geçişin meydana gelmesi muhtemel görünüyor. Kabineye ilişkin bir gelişme söz konusu olduğunda kur bandında hareketlenme olabilirken ABD istihdam verilerinin de sonucu paritede ki olasılığı hareketliliğe bağlı olarak yükseltebilir veya düşürebilir.

Tahvil bono piyasası yaklaşık 10 yıllık gösterge olan 24 Şubat 2027 bağlı tahlilde Cuma günü yüzde 10.58 olan birleşik faiz völerite de son işlem olarak yüzde 10.61 seviyesinde kaldı. İki yıllık yeni göstergede ise 15 Mayıs 2019 itfal tahvil bileşik faizi cuma günü spot kapanışta yüzde 11.10 seviyesinde görüldü.

ABD istihdam verileri Yeni Haftaya Dolar 3.57 Seviyesinde Başladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!