Kadın Girişimcinin Üzüm Kurutan Muhteşem Buluşu!

Manisa'da kimya bölümü mezunu olan girişimci 37 yaşındaki Burcu Çağlayan Profesör Doktor Yüksel Abalı’nın da danışman olarak desteğiyle üzümlerin daha kaliteli kurutulmasını sağlayacak olan bir ürün geliştirdi.

Kadın Girişimcinin Üzüm Kurutan Muhteşem Buluşu!

Manisa'da yaşayan ve bir çocuk annesi olan Burcu Çağlayan yıllardır düşündüğü ve bu düşüncesini hayata geçirme fırsatını ancak bulduğu üzüm kurutma makinesinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Profesör Doktor Yüksel Abalı’nın da yardımı ile MCBU teknokent'te bir şirket kurarak Ar-ge çalışmalarını kurduğu şirket üzerinden yürütmekte ve bu ürünlerin kurmasında kullanılan potasyum karbonat ile zeytinyağı maddesini laboratuvar ortamında buluşturarak daha kullanışlı hale getirmektedir. Çiftçinin ürünlerinin daha da ihracata elverişli olmasını sağlayan buluş sayesinde üzümlerin kurutma süresinde avantaj elde ediliyor.

Tablet haline getirilen ve direkt olarak su ile karıştırılan ve çiftçilerin bütün problemlerini ortadan kaldıran bu ürünü kurutma süresinin uzun olması ve ürünün sahada uzun süre kalması nedeniyle yağmurdan etkilenmesi gibi durumlarında meydana geldiğini dile getirdi. Sırf bu nedenle oluşturulan yepyeni bu icat sayesinde uygulama açısından avantaj elde edildi, üzümlerin kurutma süresi ve rengi oldukça güzel ve kısa olurken uygulama kolaylığı açısından da proje oldukça ideal.

Burcu Çağlayan geliştirdiği ürün üzerinde çalışmalarını sürdürürken piyasada benzeri bulunmayan bu ürünün KOSGEB tarafından da dikkat çekerek yeni pojesi oluşturulmuş ürünün KOSGEB'den destek ile oluşturabildiğini dile getirdi.

Kadın Girişimcinin Üzüm Kurutan Muhteşem Buluşu! MCBU teknokent' Manisa Celal Bayar Üniversitesi üzümlerin daha kaliteli kurutulmasını sağlayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!