Faizsiz Dönem Sigortacılıkta da Başlıyor!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek hükümet olarak göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle sigorta ürünlerine mesafeli bir şekilde yaklaşan tüm yurttaşlara yönelik katılım sigortacılığının finans sistemine kazandırmak için çalışma başlatarak hazinenin buna yönelik olarak mevzuat çalışmalarını büyük bir çaba ile sürdürdüğünü ve çalışmalar ile sona yaklaşıldığını duyurdu.

Faizsiz Dönem Sigortacılıkta da Başlıyor!

Mehmet Şimşek vermiş olduğu bilgilere göre ortak paylaşımı ile dayanışma esasına dayanan ve tekafül olarak isimlendirilen katılım sigortacılığının çok önemli gelişmeler gösterdiğini ifade ederek finansal enstrümanlar açısından sayılan önemli olan bu sigorta piyasasının çeşitlendirilmesi ve daha da geliştirilmesi için yakından takip edildiğini dile getirdi. Şimşek yapmış olduğu açıklamada hazinenin bu uygulamanın sistemi kazandırılması için çalışma başlattığını dile getirdi.

Katılım sigortacılığında sigortalıların kendine tazminat taleplerinin de diğer katılımcılarına tazminat taleplerini karşılanmasını temine oluşturulan bu fona katkıda bulunduklarını dile getirdi. Sigortacılık faaliyeti yapmasına izin verilmiş olan bir sigorta şirketinin yönetildiği ve ortak bir paylaşımı ile dayanışma esaslarını bağlı kaldığı konusuna dikkat çekildi. Şimşek biz transfer esası ile hareket eden geleneksel sigorta sisteminde yeni sistemden farklı olarak paylaşımına dayanan katılım sigortacılığı sisteminde katılımcıların ödediği birimlerinde sigorta şirketine ait olmadığını dile getirdi. Sigorta primlerinde katılımcılara ait olan risk ortaklığı adı altında bir fon oluşturularak dönem sonunda fonda kalan tutar katılımcılara iade edileceğini vurgulayan Mehmet Şimşek sisteme ilişkin birçok bilgiyi de vatandaşa anlattı.

Faizsiz Dönem Sigortacılıkta da Başlıyor! Katılım sigortacılığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!