TMSF Devredilen Şirketlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor!

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında bugüne dek çok büyük grupların isimleri geçti. Boydak, Koza İpek, Naksan, Dumankaya, Akfel Grup gibi büyük gruplara bağlı olan şirketlerin de bulunduğu bine yakın şirket TMSF’ye devredildi.

TMSF Devredilen Şirketlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor!

FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili soruşturmalar sürerken soruşturma kapsamında yöneticileri ve sahipleri gözaltına alınan veya tutuklanan bazı ticari işletmeler de kanun hükmünde kararnamelerde yer alan mahkemelerinin kararları doğrultusunda 2016'dan itibaren kayyumların yetkileri TMSF devredildi. Soruşturma kapsamında bugüne kadar aralarında Koza İpek, Naksan, Boydak, Yavaşçalar, Akfel, Dumankaya gibi çok büyük gruplara bağlı şirketlerin de bulunduğu Türkiye'nin 44 şehrinden 922 adet şirkette kayyumların yetkisi de TMSF devredildi veya bu şirketlere kayyum olarak atandı.

TMSF’nin internet sitesinde yayınlanan bu listede 922 şirketin aktif büyüklüğü yaklaşık 40.8 milyar lira ve şirketlerin Öz kaynağı ise 18.2 milyar lira ciro toplamı da 20 1.7 milyar lira olarak hesaplandı. Bu şirketlerde 45 bin 986 kişinin çalışmaya devam ettiği belirlendi. Şu anda hali hazırda bir çalışma yürütülerek şirketler hakkında çalışmalar tamamlanamadı.

Aralarında Koza İpek, Yavaşçalar, Naksan, Boydak, Dumankaya, Akfel gibi çok büyük grupların da bulunduğu ve bu gruplara bağlı olan şirketlerin yer aldığı 922 şirkete kayyum yetkilileri çalışmaları sürdürüyor. Bazı şirketlerin kayyum yetkisi TMSF devredildi bazıları ise hala kayyum ile devam ediyor.

 

TMSF Devredilen Şirketlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor! FETÖ'nün darbe girişimi 922 adet şirkette kayyumların yetkisi TMSF devredildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!