Milyonlar İçin Sevindirici Haber Cumhurbaşkanından Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vergi ve prim borcu yapılandırılmasını onayladı.

Milyonlar İçin Sevindirici Haber Cumhurbaşkanından Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7020 sayılı bazı alacakların yapılandırılması ile bazı kanunlarda bir kanun hükmünde kararname de değişiklik yapılmasına dair kanunu onaylayarak basın merkezinden açıklama gerçekleştirdi. anayasanın 89 maddesinin 1. fıkrası ile 104. maddesinin 2. fıkrasının a bendi uyarınca bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanununa yönelik değişikliğin onaylanmasını karar veridi ve yayınlanmak üzere başbakanlığa gönderildi.

Kanuna göre 2017'nin mart ayı ve önceki aylara ilişkin olup ilk taksit ödeme süresi 8. ayın 31'i 2017 sonuna kadar takip ettiği halde ödenmemiş olan çeşitli prim borçları yeniden yapılandırma sonucunda ödeme kolaylıkları ile halka sunulacak.

Yapılandırma sonucu Bağkurluların sosyal güvenlik destek prim borçları, özel nitelikli ihale ve inşaat konusu gibi işlere ilişkin eksik işçilikten kaynaklanan sigorta primi borçları, isteğe bağlı sigorta primi ve topluluk sigortası primi borçları, SGK tarafından işlemde olan özel işlem vergisi, damga vergisi ve eğitime katkı payı borçları gibi borçlar yeniden yapılandırılarak ödeme kolaylığı sağlanacak. Aynı zamanda işverenlerin ve üçüncü şahısların kanunların ilgili maddeleri uyarınca iş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle malullük, adi malullük ve ölüm halleri ile genel sağlık sigortasına ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişileri önerileri nedeniyle ödemekle yükümlü bulundukları her türlü borçlarına yeniden yapılandırma sağlanabilecek.

Milyonlar İçin Sevindirici Haber Cumhurbaşkanından Geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 sayılı bazı alacakların yapılandırılması ile bazı kanunlarda bir kanun hükmünde kararname de değişiklik yapılmasına dair kanunu o
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!