Yapı Kredi Uyardı! Dikkat…

Yapı Kredi Bankası son dönemde ülkemizde oldukça sık yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı bir açıklama gerçekleştirdi.

Yapı Kredi Uyardı! Dikkat…

Son dönemde düşük faizli kredi verileceği, hesap-komisyon ve kart ücretinin veya sigorta bedellerinin iade edileceği şeklindeki gerekçeyle Yapı Kredi Bankası'nın ismini kullanan ve dolandırıcılık amaçlı telefonla irtibata geçen veya mesaj gönderen dolandırıcılara itibar edilmemelidir dendi. Müşterilerle irtibat kurarak kişisel bilgilerini ve banka hesaplarını ele geçirme çabasına girmeleri konusunda banka bizzat açıklama gerçekleştirdi.

Açıklamaya göre Yapı Kredi Bankası tarafından hiçbir durumda ve koşulda müşteriler banka tarafından aranmamakla ve sözlü olarak da şifre bilgileri talep edilmemektedir. Bu nedenle sizi arayarak şifrenizi isteyen kişilere cevap vermenizi önemle duyuruyoruz şeklinde açıklama gerçekleşti. Güvenliğiniz için sizler de cihazınızda uygulama paketi programı dışındaki ortamlardan uygulama indirmemeli ve böylece Yapı Kredi Bankası'na ait mobil uygulamaları cihazınıza indirirken uygulamanın adının altında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş markasının bulunduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Yapı Kredi dışında SMS ve yönlendirmenin link içerisinde farklı yazılımlar ile telefonlarınızda şifre kullanımı parola gibi bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi sebebiyle büyük risk taşıyabilir ve bu nedenle kullanıcılar uygulama marketi dışından bilinmeyen kaynaklardan yabancı uygulamaların eklememeleri gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası olarak müşterilerimizin ve mobil uygulamamızı kullanan müşterilerimizin bu konuda daha titiz ve özenli davranmaları menfaatlerine olacaktır şeklinde açıklamalar gerçekleştirildi.

Yapı Kredi Uyardı! Dikkat… düşük faizli kredi Yapı Kredi Bankası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!