Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem Dolar İle İlgili Açıklama Yaptı!

Dolarda meydana gelen oynaklığın bir süre devam edeceği öngörüsünde olan Ertem yeni gelişmekte olan ülkelere bu oynaklığın yansımayacağını düşündüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem Dolar İle İlgili Açıklama Yaptı!

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı olarak görev yapan Cemil Ertem canlı yayında gündemi yorumlarken bazı değerlendirmelerde bulundu. ABD Merkez Bankası tarafından Haziran ayı içerisinde faiz artırımı ihtimallerini yorumlarken Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Haziranda bir faiz artırımı gerçekleştirse dahi Türkiye gibi hızlı gelişmekte olan ülkeler için bu durumun çok da karışıklığa neden olmayacağını düşündüğünün ve şu anki seviyelerde doların seyredeceğini dile getirdi.

Ertem Kredi Garanti Fonunun işleyişiyle ilgili de açıklamalarını sürdürürken önümüzdeki günlerde uluslararası alanda saygın birçok kurum ve birlikte işbirliğinin söz konusu olabileceğine değinerek fon hisselerinin uluslararası piyasalarda işlem görecek bir yapıya ulaşacağını ifade etti. Dolardaki oynaklığın Türkiye'yi ve Türkiye gibi gelişen diğer ülkeleri etkilemeyeceğini ve ülke ekonomimiz de fazla yansıma bulmayacağını düşündüğünü söyledi.

Kredi Garanti Fonu hakkında görüşlerini bildiren Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Ertem bu kredilerin piyasaya girmesinin çok ciddi bir kredi ihtiyacı olduğunu belirterek mevduat faizleri yükselttiği konuşuluyor. Ancak böyle bir taraf var ve bankacılık mevduat toplama yarışının faiz üzerinden gerçekleştirmemelidir diyerek rekabetin olmaması gerektiği konusunda bankacılık sektörünü uyardı. Kredi Garanti Fonu uygulaması iddia edilenin aksine banka aktiflerini düzeltiyor şeklinde açıklamalarını tamamladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem Dolar İle İlgili Açıklama Yaptı! Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı ABD Merkez Bankası Kredi Garanti Fonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!