Ramazan Ayı'na Girerken Fiyatı Açması Beklenen Ürünler Belli Oldu!

Türkiye’de tüm markalar için rekabet araştırma hizmetleri sağlayan basılı ve online fiyat verilerini araştıran BrandZone ramazan ayı ile birlikte zamma uğrayacak olan gıdaları açıkladı.

Ramazan Ayı'na Girerken Fiyatı Açması Beklenen Ürünler Belli Oldu!

Nisan ayında kilosu 9 lira 60 kuruş olan nohut Ramazan ayının gelmesiyle birlikte 12 lira 30 kuruşa yükseldi. Nohut fiyatlarında ortaya çıkan yüzde 28.1’lik zam tüketicileri hüsrana uğrattı. Ramazan ayının gelmesiyle beraber fiyatında büyük artış yaşanan gıdalardan bir diğeri de sucuk oldu. Yüzde 16.5’lik bir artış gösteren sucuk nisan ayında 10 lira 90 kuruş iken Ramazan ayının gelmesiyle birlikte 12 lira 70 kuruş olarak satılıyor.

Fiyatlarda büyük artış gözlenen bir diğer besin ise siyah zeytin oldu ve geçtiğimiz ay 11 lira 50 kuruş olan zeytin Ramazan ayının gelmesiyle 13 liraya yükseldi.

Ramazan ayının gelmesiyle beraber gıda sektöründe yaşanan fiyat artışları oldukça dikkat çekici ve bu artışları değerlendiren BrandZone kurucu ortağı Cem Köz Nisan ayının fiyatları ile Ramazan ayında zamlanan yeni fiyatlandırmaları karşılaştırarak hangi ürünlere zam yapıldığını ortaya koyuyor.

Ramazan ayının gelmesiyle genel olarak fiyatlarda bir yükseliş gözlenirken gıdada en fazla düşüş de 8.5 lira ile un fiyatlarında meydana geldi. 5 kiloluk un fiyatı 9.4 liradan 8.6 liraya gerileyerek fiyatı en fazla düşüş gösteren ürün olurken zeytinyağı da Ramazan ayında 17 lira 9 kuruşdan 17 liraya düştü ve böylece yükselişler olduğu gibi düşüşlerde meydana geldi.

Ramazan Ayı'na Girerken Fiyatı Açması Beklenen Ürünler Belli Oldu! BrandZone BrandZone kurucu ortağı Cem Köz hangi ürünlere zam yapıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!