Turizm Sektöründe Müthiş Gelişme!

Antalya valiliğince yapılan açıklamaya göre İsrail'den gelen turist sayısı geçtiğimiz yıla göre yüzde 60 artış sağladı ve bu senede otel ve uçak rezervasyonlarına bakıldığın da geçen yıla göre aynı oranda artış yaşanacağını açıkladı.

Turizm Sektöründe Müthiş Gelişme!

İsrail ile temaslarda bulunmak amacıyla turizm ve ticaret heyeti ile beraber İsrail'e giden Antalya Valisi Münir Karaloğlu Türkiye'nin İsrail Büyükelçiliği tarafından Tel Aviv Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarıyla sohbet etti. Türkiye İsrail Büyükelçisi Kemal Öktem’in de katılmış olduğu bu kahvaltı da açıklamalarda bulunan Vali Türkiye ve İsrail arasında Turizm açısından 2008 yılının yüksek bir gelişim göstermiş olduğunu söyleyerek İsrail'den Türkiye'ye 2008 senesinde 558 bin turist ziyarete gelmişti. Bunlardan 330 bininin Antalya'yı ziyaret ettiği ve geçtiğimiz yıl 169 bin İsrail vatandaşının yine Antalya'ya seyahat ettiği ortaya koyulmuştur. 2015 ve 2016 yılları kıyaslandığında Antalya'yı ziyaret eden İsrailli turist sayısı yüzde 60 artış göstermiş ve bu senede uçak ve otel rezervasyonuna bakıldığı takdirde artışın aynı oranla devam edeceği görülüyor şeklini açıklama yaptı.

Hedefin 2008 yılı olduğuna değinerek hedefin İsrail ile zirve yaptığımız 2008'deki 330 bin turist rakamını tekrar yakalamak istiyoruz ve İsrail vatandaşlarını Antalya'ya tekrar tekrar davet ediyoruz şeklinde açıklamalarını sürdürürken bu yılki rakam İnşallah o sene ki seviyede olur şeklinde temenni de bulundu. Üstelik bu yıl Türk Hava Yolları Antalya-Tel Aviv arasında tarifeli sefer uygulaması da başlayacak ve böylece Antalya İsrailli turistler için daha da cazip hale gelecek.

Turizm Sektöründe Müthiş Gelişme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!