Türkiye'ye Büyük Yatırım Kararı Mobius'dan Geldi!

Mark Mobius, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkiye'nin ekonomisini çok daha güçlü ve kurumsal yönetiminin de yüksek bir seviyeye ulaştığını belirterek büyük gelişme gösteren Türkiye için büyük bir yatırım yapacağını açıkladı.

Türkiye'ye Büyük Yatırım Kararı Mobius'dan Geldi!

Piyasalar Grup Fon Yöneticisi Mark Mobius, yatırımcılar açık bir şekilde ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşabilecekleri ve çalışabilecekleri süreçte Türkiye'nin cazibesini korumuş olan bir ülke olduğuna değinerek Türkiye'ye yepyeni yatırımlar yapacağız dedi. En iyi yatırımcı Mobius Erdoğan geldiğinde Türkiye’deki ekonomik ve kurumsal yönetim faaliyetlerinin kötü olduğunu ve bugün çok daha iyiye taşındığını dile getirerek doğabilecek olasılıklar üzerine yatırım pozisyonunda iyi iş yapan bir kaç özel sermaye fonu var diyerek gelişen piyasalarla ilgili konuşmalarını sürdürdü. Brezilya, Güney Afrika ve Venezuella gibi karmaşık ülkelerde yatırımların bilinçsiz olabileceğine değinen yatırımcı Suudi Arabistan'da da dikkat çekici şekilde yatırım güvenilirliği ortaya çıktığı şeklinde açıklamada bulundu.

Erdoğan döneminde gelişen ekonomi ve güçlü ve fonların gerçekleştirilmesi ile çalışma anlamında oluşan güven duygusu yabancıların da dikkatlerini çekmekte ve Türkiye’ye yatırım yapmak isteği doğuruyor. Bu nedenle dünyaca ünlü yatırımcı da Türkiye hakkında ki düşüncelerini dile getirerek Türkiye'ye büyük yatırımlar yapacağız şeklinde açıklamasını tamamladı. Büyüyen ve gelişen ekonomi sayesinde Venezuella, Güney Afrika ve Brezilya gibi güvenliğini yitirmiş olan ülkelere yatırım yapmak yerine daha sağlam ve daha istikrarlı bir büyüme gösteren Türkiye'ye yatırım yapmanın mantıklı olacağını söyleyerek Türkiye'ye büyük bir yatırım yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye'ye Büyük Yatırım Kararı Mobius'dan Geldi! Piyasalar Grup Fon Yöneticisi Mark Mobius ekonomik ve kurumsal yönetim faaliyetleri Türkiye'ye büyük yatırım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!