Ulaştırma Bakanlığınca Yapılan Açıklama Heyecanlandırdı! İzmir'de Batırma Tüp Geçit İnşa Edilecek

Ulaştırma bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre İzmir'de hem köprünün hem de batırma tüp geçit yapılacağını bildirildi. Birbiriyle birleştirilen bu iki proje sayesinde İzmir trafiği de ring haline getireceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığınca Yapılan Açıklama Heyecanlandırdı! İzmir'de Batırma Tüp Geçit İnşa Edilecek

Ulaştırma, haberleşme ve denizcilik bakanı Ahmet Arslan katıldığı ATO concosium 2. karayolları köprüler ve tüneller ihtisas fuarında açılış konuşması yaparken fuarın görsel olarak köprü alanın da olduğunu viyadük ve tünel alanında da neler yapılabileceğini görmek ve bilgi birikimini tecrübelerle görsel olarak paylaşma gerekiyor şeklinde açıklama yaptı. Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığından dünya genelinde gurur verici başarılara imza atıldığını söyleyen Arslan Türkiye'nin her yerinde tüneller kuruluyor da Marmaray'da batırma tünel olarak dünya çapında gururumuz olma özelliğini taşıyor. İki kıtayı denizin altında demirden raylar ile bağlayan dünyanın ilk tüneli istanbul'da inşa edildi. Toplamda 200 milyona yakın insan onları kullanıyor hale geldi dedi. Bir başka konu olarak da Avrasya Tüneli'ni konuşmalarında hedef alan Arslan denizin 106 metre altından giden dünyanın en derin çift katlı tünelini inşa ettiklerini ve tüm bunların Türkiye'nin başarılı bir aşama kaydettiğini dile getirdi. Körfez geçişi yapacaklarını burada da hem köprü hem de batırma tüp geçit yapılacağını dile getiren bakan İzmir'in trafiğini ring haline getireceğiz şeklinde açıklamada bulundu. Üstelik yalnızca tünel ile değil köprülerle de dikkat çekecek projelere imza atılacağını haberini veren bakan Çanakkale’de 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı için adım atıldığını ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünde de bu köprünün hizmete açılacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanlığınca Yapılan Açıklama Heyecanlandırdı! İzmir'de Batırma Tüp Geçit İnşa Edilecek Ahmet Arslan Körfez geçişi 1915 Çanakkale Köprüsü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!