Emekli Maaşına 2. Zam Müjdesi!

Yılın ikinci zammını alacak olan emekliler SSK ve Bağ-kur'lular için yüzde 4.73’lük enflasyon kadar zam uygulanırken memur emeklileri de toplu yapılan sözleşmeye göre yüzde 3 zam alacak.

Emekli Maaşına 2. Zam Müjdesi!

Ülkemizde yaklaşık 11.5 milyon emekli vatandaşın bu yaz gerçekleşecek zam ile maaşlarında büyük bir fark ortaya çıkacak. İşte yılın 2. yarısında emeklilere yansıyacak zamla ilgili önemli bilgiler.

Türkiye'de sosyal ve güvenlik kurumları aynı çatı altında toplanmış ve Sosyal Güvenlik Kurumu olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Bununla birlikte Bağ-kur emeklileri ve SSK emeklileri de 6 aylık enflasyon oranı kadar zam almaya hak kazanırken emeklilere toplu sözleşme ile belirtilen artışlar da maaşlarında görülüyor. Enflasyon farkı da alan emekliler Ocak ve Temmuz aylarında farklı oranlarda belirlenen zammı alıyor.

2017 yılında emekliler Ocak ayında almış oldukları ilk zammı yansımasını maaşlarında gördü ve SSK ve BAĞKUR'lular bu düzenlemeyle 4.73 lük zam alırken memur emeklileri de yüzde 3 zam alıp maaşlarında büyük bir fark gördüler. Enflasyon farkı yılın ilk zammında yansıtılmadı ve ancak Temmuz ayında tüm emekliler için ikinci zam da verilecek.

SSK ve Bağkur mular altı aylık enflasyon kadar zam alacak ve ilk 4 aylık enflasyon rakamları belli olduğuna göre şu andaki zam oranı yüzde altıya yakın bir oranda bulunmaktadır geriye kalan 2 ay içerisinde enflasyon farkı eksik çıksa dahi Bir de beşin altına inmeyecek olan zam oranı artık Sedan 1.6 siyah yaklaşacak ya da yüzde altı yaşayacak şekilde gerçekleşecek.

Emekli Maaşına 2. Zam Müjdesi! 11.5 milyon emekli vatandaş SSK ve Bağ-kur sosyal ve güvenlik kurumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!