Halk Ekmek Fiyatı Belirlendi!

Ramazan ayı itibariyle İstanbul halk ekmekte değişime uğrayacak olan yeni fiyat listeleri açıklandı.

Halk Ekmek Fiyatı Belirlendi!

Ramazan ayı itibariyle İstanbul halk ekmekte değişime uğrayacak olan yeni fiyat listeleri açıklandı. İstanbul büyükşehir belediyesi halk ekmek için bu yıl ramazan pidesinin fiyatını değiştirmiyor ve geçtiğimiz yıl belirlemiş olduğu 350 gram pideyi 85 kuruştan satışa sunuyor. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre halk ekmeğin hazırlamış olduğu ramazan pidesi fiyatı bu yıl sabit kalıyor ve değişime uğramıyor. Açıklamada olduğu gibi bu yılda 350 gram pide 85 kuruştan satışa sunuluyor. İstanbul'da halk ekmek dışında satılacak pide fiyatlarında ise henüz kesin rakam belli olmadı ve birçok ilde de fiyatlar netleşmeye başladı. Şu ana kadar açıklanan fiyatlar birçok ilde farklı olarak belirleniyor.

Trabzon'da Trabzon fırıncılar odasının belirlemiş olduğu Ramazan pidesi fiyatları geçtiğimiz yıl 3 lira olan 500 gram susamlı pidenin fiyatını bu yıl ise 25 kuruş artırıyor ve 3.25 lira olarak değiştiriyor. 500 gram olan susamsız pidenin fiyatı ise 2.75 den 3 liraya yükseltiliyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Davut Ellik vatandaşların ve esnafın hakkını kollamak için yeni fiyatlandırma yapmak zorunda kaldıklarını ve geçtiğimiz yıl ile bu yıl arasında 25 lira fark oluşturduklarını duyurdu.

Karabük esnaf ve sanatkârlar odası birliği başkanı Nurettin Tümen’de ramazan pidesin de 350 gramlık susamlı pide için 2 lira 25 kuruştan fiyat belirledi.

Halk Ekmek Fiyatı Belirlendi! İstanbul halk ekmek Ramazan pidesi fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!