450 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Eximbank Tarafından İmzalandı!

Türk Eximbank İslami Kalkınma Bankasına bağlı olarak uluslararası ticaret finansmanı kuruluşu koordinatörlüğünde bulunan bankalar konsorsiyumunda yaklaşık değer olarak 450 milyon dolar tutarında bir kredi sağladı.

450 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Eximbank Tarafından İmzalandı!

Türk Eximbank tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güney’in ihracatçılara sağlamış olduğu desteğin artırılması ve Körfez ülkelerinde bulunan bankalarla da işbirliğinin geliştirilmesi için Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi ülkelerle toplantı gerçekleştirildiğini söyledi. Açıklama yapılırken ziyaretin ilk adımı olarak Suudi Arabistan'ın National Commercial Bankası ile işbirliği yapmasının artırılması, KOBİ ve diğer kredilerinde de finansman sağlamak amacıyla İslam Kalkınma Bankası uluslararası İslam ve Ticaret finansmanı kuruluşu ile ihracat kredisi ve yatırım sigortası giderleri için İslami şirketinin katılımını sağlayacak uygun maliyetli yepyeni kredi imkanları gibi konuların imzalandığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre ziyaretler esnasında İslam ile Kalkınma Bankası yönetimine ve bağlı olan ITFC koordinatörlüğünde ki bankalar konsorsiyumda talep edilen yaklaşık 450 milyon dolar tutarındaki iki aşamalı murabaha sendikasyon kredisi için de anlaşma imzalanacak. Haziran da kullanılacak şekilde sağlanan kredi ile alakalı anlaşmayı Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ın Cidde'de gerçekleştirdiği söyleniyor.

Yıldırım'ın yapmış olduğu açıklama da Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde finansal kuruluşlar toplantısı düzenlenecek ve sukuk ihracı dahil olmak üzere birçok konuda ve fonlama olanakları ve kullanma imkanları ve Afrika'da Türk iş adamlarının desteklenmesi gibi bazı konuların da bulunduğu Körfez bankaları ile işbirliği olanakları görüşülecek şeklinde açıklamada bulundu.

450 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Eximbank Tarafından İmzalandı! İslam ile Kalkınma Bankası National Commercial Bankası ITFC Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım KOBİ Afrika'da Türk iş adamlarının desteklenmesi murabah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!