İŞKUR'dan İyi Haber!

Hükümetin istihdamda ki yeni hedefleri arasında yer alan işsizlik çözümü için İŞKUR 50 milyon kişinin istihdam edileceği ve öncelikli olarak da bir yıldan uzun zamandır işsiz olanlara iş olanağının sağlanacağını duyurdu.

 İŞKUR'dan İyi Haber!

Hükümetin başlattığı istihdam seferberliği üzerine İŞKUR'da aktif ve pasif işgücü programları ile İŞKUR'a kayıtlı olup da bir yılı aşkın süredir iş bulamayan işsizler için özel çalışma başlatıldı. Bu kapsamda en yakın hizmet birimine başvurarak bilgilerini güncelleyen kişilerin uygun işlere istihdam edilmesi ve ev de iş bekleyen vatandaş kalmayacağını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yapmış olduğu açıklamalar istihdam seferberliğinde hem kamu hem de özel sektör de istihdam yaratıldığını söyleyerek İŞKUR'dan hem kamu hem de özel sektör aracılığıyla seferberliğe desteği devam etti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma teşvik fonu kurulunca destek sağlanan tüm aileler içerisinde çalışacak duruma sahip olanlar sosyal yardım sistemi üzerinden İŞKUR'a kaydediliyor ve bu sistem sayesinde her evden bir kişiye özellikle istihdam yaratılması sağlanıyor. Kurum bu listedekileri mesleki eğitim ve diğer aktif işgücü programları sayesinde kalifiye eleman aynı zamanda da programlı bir istihdam sağlamış oluyor.

İŞKUR'dan İyi Haber! İŞKUR 50 milyon kişi istihdam edecek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!