Nakit Krediler Büyük Artış Gösterdi!

Mart ayında nakit krediler geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artış göstererek 1 trilyon 945 milyar Türk Lirası oldu.

Nakit Krediler Büyük Artış Gösterdi!

Türkiye bankalar birliği tarafından yapılan açıklamaya göre risk merkezi üyesi kuruluşlar tarafından nakit kredileri mart ayı itibariyle bir önceki yılın mart ayına oranla %22 artış gösterdiği ve 1 trilyon 945 milyar TL olduğu belirlendi. Bir önceki aya oranla yüzde 2.3 seviyesinde artış gerçekleşen nakit kredilerinde yükseliş meydana geliyor.

Türkiye bankalar birliği raporuna göre nakit kredilerin 1.8 150 milyar lira olan bölümünün bankaların 42 milyar lira olan bölümü finansal kiralama şirketlerinin 28 milyar lira olan kısmını ise finansman şirketleri ve 25 milyar lira olan bölümünü de faktoring şirketlerinin kullandığı ortaya çıktı.

Bu yılın mart ayı itibariyle tasfiye olunacak veya olacakların oranı finansman şirketlerinin 104.2 bankalara ise yüzde 3.4 olarak belirlendi. Faktoring şirketlerinde yüzde 5.9 ve kiralama şirketlerinde ise yüzde 6.4 şeklinde gerçekleşen bu oran risk raporunu nasıl olacağını belirler nitelikte…

Ticari nitelikli olarak kullanılan kredilerin toplam içindeki payı 1.8 puan arttı gerçek ticari ve özel müşterilere kazandırılan ticari kredilerin toplam nakit krediler içerisindeki payı bu yılın mart ayı dönemi itibariyle bir önceki yıla göre 1.8 puan artış göstermiş ve yüzde 75.8 olmuştur.

Elektrik su ve gaz kaynakları sektörü birden fazla ticari krediler içinde en yüksek paya sahip imalat sanayisinde sağlanan krediler olmuştur.

Nakit Krediler Büyük Artış Gösterdi! Türkiye bankalar birliği nakit krediler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!