Süper Gelişme! Fiyatlar Düşüyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Ramazan ayına girerken vatandaşlar için güzel haberi veriyor. Et fiyatlarına yapılacak olan zam gündeme gelirken Bakan Çelik sebze fiyatlarında da beklenen düşüşün gerçekleşeceğini duyurdu.

Süper Gelişme! Fiyatlar Düşüyor

Sebze fiyatlarında meydana gelen artış nedeniyle pazar sepetlerinin oldukça yüksek fiyata dolmasını geçiş döneminin yaşanmasına bağlayan Çelik fiyatlarda düşüşün yaşanacağını belirtti. Ramazan ayı öncesinde gıda alışverişlerinin yüklü bir şekilde yapılacağına değinen Çelik yükselişleri önlemek için bir çalışma yapılıp yapılmadığına dair sorulan sorular karşısında psikolojik şeylerdir bunlar ancak bizim tüm stoklarımızda etten süte, bakliyatta ve daha birçok üründe hiçbir sorunumuz olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz dedi. Geçiş dönemi ile alakalı sebzelerde pahalılık şeklinde bir süre yaşıyoruz ancak artık tarlaya dönüyoruz ve fiyatların çok düşeceğini umuyorum dedi.

Özellikle yaşanan son dönemin en büyük problemi olan domates krizi hakkında da açıklama yapan Bakan Çelik Rusya ile ilişkilerin normalleşmesi döneminde domates ihracatında artmasıyla hatta artmaya devam etmesi ile son 3 ayda domates ihracatında yüzde 39 artışın meydana geldiğini dile getirdi. Rusya'nın 200 bin ton civarında domates talep ettiğini söyleyen bakan dolaylı yollardan Rus piyasasına girildiğini ve Rus yetkililerin bu durumu kabul ettiklerini söyledi. Domates konusu büyük bir mesele haline geldi ve netice itibariyle dünya piyasalarında Türk domatesine Ortadoğu'dan ve Avrupa'dan ciddi bir talep var şeklinde sözlerini noktaladı.

Süper Gelişme! Fiyatlar Düşüyor domates ihracatında yüzde 39 artış Rus piyasası Türk domatesine Ortadoğu'dan ve Avrupa'dan talep var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!