10 Bin Liraya Çalışacak Personel Alımı Yapılacak

İnegöl'ün lokomotif sektörü mobilya bölümünde yüksek maaş verilmesine rağmen çalışacak sürekli ve işi bilen eleman bulmakta büyük sıkıntı çekiyor. Türkiye'nin mobilya şehri olarak bilinen İnegöl'de 2500 mobilya firması 3.000 TL ile 10.000 TL arasında maaşlı kalifiye eleman arıyor.

10 Bin Liraya Çalışacak Personel Alımı Yapılacak

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yavuz Uğurdağ ın yapmış olduğu açıklamada İnegöl'de 350 milyon dolar ihracat sağlayacak şekilde mobilya üretiliyor ve Türkiye'den mobilya ihracatının yüzde 16'sını İnegöl oluşturuyor şeklinde açıklama yaparak bu sektörde sıkıntı olmasına rağmen büyümekte istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz şeklinde açıklamalarını tamamladı. Geçtiğimiz yıl 350 milyon dolara ulaşan İnegöl ihracat rakamı bu yıl da aynı şekilde büyümeye devam ediyor ve Türkiye ihracatının yüzde 16'sında katkı sağlıyor. Ancak bu sektörde çalışacak olan kalifiye eleman olmadığından sektörde duraksamaya neden oluyor.

Uğurdağ Cumhurbaşkanlığı tarafından istihdam seferberliği başlatıldığını ve İnegöl'de zaten negatif oranda bir işsizlik olduğunu ve yıllardan beri bu oranın değişmediğini dile getirirken kalifiye eleman sıkıntısının azami seviyede olduğuna dikkatleri çekti. İşsizlik yok ama kalifiye eleman az şeklinde açıklama yapan Uğurdağ parça başı çalışan ustalarımız gerçekten ciddi gelirler elde ederken aylık gelirlerinin 3 bin veya 4 bin liradan tutun 10 bin liraya kadar gelir elde eden personelin olduğunu dile getirdi. Hem kendileri hem de üretim yaptıkları firmalar için ekonomiye katkı sağlayan bu kişiler bu ücretlere rağmen hala personel sıkıntısı çekmemize neden oluyor ve ücreti çok fazla olsa dahi kalifiye eleman problemi çözülmediği takdirde üretim yapacak olan firmaların da çalışmalarının yavaş ilerlediğini dile getirdi.

Uğurdağ’ın yaptığı açıklamalara bakılarak mobilya sektöründe kalifiye personel eğitimi konusunda başta İnegöl olmak üzere mobilya sektöründe gerekli olan personel açığını kapatmak için kalifiye eleman yetiştirilerek ortadan kaldırmaları sağlanabilir.

10 Bin Liraya Çalışacak Personel Alımı Yapılacak İnegöl ihracat rakamı İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği istihdam seferberliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!