Türkiye'de Gerçekleştiren En Büyük Projede Büyük Gelişme!

1 milyon 300 bin metrekare arazi de projelendirilen Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Antalya-Kepez santral bölgesinde projenin hayata geçirilebilmesi için imzalar atıldı.

Türkiye'de Gerçekleştiren En Büyük Projede Büyük Gelişme!

İlk etabında hak sahiplerinin dairelerinin tamamlanması hedeflenen bu projede 19 bin konut ve yanı sıra kültürel alan, okul, sağlık tesisi, ofis, ticari alan gibi birçok alan oluşturuluyor. Geri dönüşüm metoduyla üzerinde çalışılan bu projede yeni kentsel dönüşüm projeleri gibi Türkiye'deki kentsel dönüşüm bölgelerine örnek olacak Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Sur Yapı birlikteliği ile gerçekleştiriliyor. Henüz hayata geçirilmeye yeni başlanan bu projede günde bin 800 ton moloz dönüştürülerek projede toplam 260 bin metrekare yeşil alan oluşturulacak arazide bulunan ağaçlar korunacak ve Peyzajlar da kullanılacak. Öte yandan bölgede yaşayan sokak hayvanları için ise yeterli büyüklükte bir barınak inşa edilecek.

Çok yönlü olarak düşünülen bu proje SUR Yapı güvencesiyle halka sağlanırken yaklaşık 5 bin hak sahibinin evi öncelikli olarak dönüştürülecek ve 2019'a kadar hak sahiplerine teslim edilecek. Projede ki diğer konutlar ise 8 yıl içerisinde tamamen tamamlanmış olacak.

Projede esas alınan en temel ilke bina dönüşümünden çok gerçek bir kent dönüşümü sağlayacak olması ve bunun dışında ticari üniteler, sağlık üniteleri, ofis, Cami gibi küçük bir şehir yeniden inşa edilecek. Tam manasıyla bir kentsel dönüşümün meydana geleceğini söyleyen Altan Elmas Antalya Büyükşehir belediyemiz de bu anlamda çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdi ve 4 yıllık bir gayretin sonucu olarak bütün hak sahiplerinin rızasını almak kaydıyla nisan ayının başında sözleşme gerçekleştirilecek dedi. Bu ayın sonuna kadar ya da Haziran ayı içinde ruhsatların alınacağını ve inşaat sürecine başlayacağını dile getirdi.

Türkiye'de Gerçekleştiren En Büyük Projede Büyük Gelişme! Geri dönüşüm metodu SUR Yapı Antalya-Kepez santral bölgesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!