Müezzinoğlu'ndan Türkiye İçin Müthiş Haber Geldi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çalışma hayatında milli seferberlik yıl sonu itibariyle hedeflenen 1.5 milyon istihdam da 1 milyon rakamını geçildiğini açıkladı.

Müezzinoğlu'ndan Türkiye İçin Müthiş Haber Geldi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 3. havalimanında düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği hedef sıfır deklorasyon imza töreninde gerçekleştirmiş olduğu sohbetinde iş sağlığı ve güvenliğinin önceki işlerinden olduğunu ve bu alanda yakalanan rakamların başarı gibi görünse de dünya standartlarına göre hala büyük eksikliklerin ve kayıpların olduğunu açıkladı.

Dünyada her 15 saniyede 160 iş kazası yaşandığını ve bir işçinin hayatını kaybettiğini dile getiren Mehmet Müezzinoğlu her gün dünya üzerinde 6000 kişinin iş kazası veya meslek rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getirdi. Bu da her yıl 2.3 milyondan fazla kişinin yaşamını yitirmesi anlamına geliyor dedi. Yalnızca ülkemizin sorunu değil dünyada da bu konuda önlemler alınması gerektiğini savunan Müezzinoğlu iş güvenliğinin her şeyin üstünde olduğuna değindi.

Ayrıca ülkemizde çalışma hayatı ile ilgili ocak ayında başlatılan milli seferberlik konusunda yıl sonu itibariyle hedeflenen 1.5 milyon istihdamda 1 milyon rakamını aştıklarını söyleyen bakan bunu 4 ayda geçtik ve bu anlamda hedeflediğimiz noktaları yakalamada hiçbir sorunumuz yok şeklinde konuşmalarını sürdürdü. Önümüzdeki dönemde çalışma hayatında milli seferberlik ana başlığı, iş sağlığı ve güvenliği şeklinde eğitimler vereceğiz ve gerekirse danışmanlık yapacağız. Meslek eğitimleri vereceğiz ve her zaman tedbirini almayan ve kurallara uymayan kişilere cezai uygulamalar ile yaptırım uygulayacaklarını dile getirdi.

Müezzinoğlu'ndan Türkiye İçin Müthiş Haber Geldi! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu iş sağlığı ve güvenliği hedef sıfır deklorasyon imza töreni Meslek eğitim milli seferberlik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!