Bakan Çelik’ten Et Fiyatlarına Kesin Açıklama!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı yapmış olduğu açıklamada et fiyatlarının artacağı şeklindeki haberleri ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Çelik’ten Et Fiyatlarına Kesin Açıklama!

Et fiyatlarının artacağı şeklindeki açıklamaları yönelik haberleri değerlendiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik spekülatörlere sert mesajlar verdi. Son günlerde Ramazan'a giriyoruz veya yaz geliyor diye spekülatif bazı değerlendirmeler ortaya atan kişilere şunu ifade ediyorum elimizde hem bol miktarda kesimlik hayvan, hem de besilik hayvan var dedi. Çok yakında hayvan fabrikalarının kurulacağını Kanal 7 televizyonunda Başkent Kulisi programında dile getiren Faruk Çelik et fiyatlarının artacağı şeklindeki haberlere ilişkin son noktayı koydu. Ülkemiz sınırları içerisinde topraklarımızda kendi hayvanlarımızı üretip kendi üretimimizi elde edip kesip soframıza getireceğiz şeklinde açıklama yaptı. Çelik ırk ıslah çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin genelinde ırk ıslahı sağlayacaklarını dile getiren Çelik kurduğumuz 32 ilde 500 hayvanlı merkezler de hayvanın yarı fiyatı devlet destekli olarak hayvancılıkla uğraşan kişilerin almasını sağlayacağız ve bu şekilde hayvanların sayısının çoğalarak fabrikaları kurmak için uygun hale getireceklerini ifade etti.

Yapmış olduğu açıklamada Faruk Çelik küçükbaş hayvancılık hakkında da düşüncelerini ve projeleri dile getirdi. Belirlenen mera bölgelerinde çobanlara ait bu bölgelerin kullanıma sunulacağını söyledi ve meralarda bir vatandaş hayvancılık yapacaksa hayvan başına %30 destek sağlayarak üreticiye tahsis ediyoruz şeklinde açıklamalarını tamamladı. Hayvancılığın artık devlet destekli ve planlı bir şekilde gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakan Çelik’ten Et Fiyatlarına Kesin Açıklama! Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik kesimlik hayvan fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!