Emekliyi Rahatlatacak Büyük Gelişme!

Çalışan emeklilere müjde verildi. Çalışmaya devam ederlerse tazminat hakları muhafaza ediliyor. Çalışanlar Emekli olduktan sonra çalışmaya devam ettikleri takdirde tazminat almaya hak kazanacaklar. İstifa imkânı da bulunan emekliler yepyeni kararlar ile rahatlıyor.

Emekliyi Rahatlatacak Büyük Gelişme!

Çalışanların emekli olduktan sonra çalışmaya devam etmeleri ve yeniden tazminat almaya hak kazanmaları hakkında geliştirilen yeni görüşmeler de iş yerinde işine devam edenlerin istifa imkanının da olması yürekleri ferahlattı.

Türkiye'de 11.5 milyon emekli bulunurken bunların bir kısmı kendi işinde veya farklı firmalarda çalışma hayatına devam etmekte ve emekli olduktan sonra çalışma konusunda yasalara bir engel bulunmadığı için çalışarak emekliliklerini geçirmektedir. Ayrıca birçok konuda diğer çalışanlarla aynı haklara sahip olan emekliler farklı uygulamalar da yararlanarak bazı konularda da avantajlara sahipler. Çalışan emeklilerden gelen sorulardan birisi tazminat hakkı konusudur.

Emekli olduktan sonra bir firmada veya aynı sektörde çalışmayı sürdüren kişilerin tazminatla ilgili hakları diğerlerinden farklı olmamakta yani şu anki sisteme uygun olarak en az bir yıl çalışıp kendi istek ve kusuru dışında ayrılanların kıdemleri kadar tazminatları da alınabilmektedir. Aynı zamanda emekli olduktan ve tazminat hakkını aldıktan sonra aynı firmada çalışmaya devam eden kişiler emekli olduğunuz tarihten itibaren kaç yıl çalışmaya devam ettiyseniz buna göre tazminat almaya hak kazanacaksınız şeklinde kurallar uygulandı. Emekliliği hak etmiş durumdaki bir kişi kıdem tazminatında şu anki yasalara göre alamıyorsa yapması gereken emekliliği hak eden herkes gibi tazminatını alarak işten ayrılmasıdır ve emeklilik için müracat ettiği takdirde çalıştığı yıl süresince hak ettiği tazminatı her yıl için bir brüt maaş olarak alacaktır.

Emekliyi Rahatlatacak Büyük Gelişme! yeniden tazminat almaya hak kazanma brüt maaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!