Eurobond İhraçları Büyük Talep Görüyor

İstanbul Türk bankacılık sektörü borçlanma vadesinin uzatılması ve kaynak yapısının çeşitlendirilmesi için gerçekleştirilen kaynak yönetim stratejisi kapsamında çok önemli tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Eurobond İhraçları Büyük Talep Görüyor

Tüm yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği hem Türk ekonomisine hem de Türk bankacılık sistemine duydukları güven ile ihraçlar yoğun bir şekilde talep gördü ve bu da Türk bankacılık sektörünü oldukça memnun etti. Dünya piyasasındaki dalgalanmalar aynı zamanda jeopolitik riskler nedeniyle Türkiye'nin en büyük işlem yapan 5 Bankası'nın yıl içerisinde 4 ay boyunca yaklaşık 3 milyar dolar Eurobond tahvil ihracı gerçekleştirdiği kaydedilirken bu ihraçlara talepleri yabancıların gerçekleştirdiği ve 4 ile 5 kat talepte bulunduğu ortaya çıktı.

Yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre özellikle referandum sonrasında ortaya çıkan ihraçların uluslararası piyasalarda Türk bankacılık sektörünün itibarını yükselttiği kaydedildi. Devlerin ihraçlarına dünyanın birçok yerinden ilgi gösterildi.

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası nisan ayı sonunda yapmış olduğu 6 milyon dolar büyüklüğünde 5 yıl vadeli ve yüzde 5.25 faizle eurobond ihracı gerçekleştirdi. Bunu takiben İş Bankası da geçen ay 2024 itfalı 750 milyon dolar civarında eurobond ihraç ederken, Garanti Bankası da mart ayı içerisinde üç yılın ardından uluslararası piyasalarda 500 milyon dolar tutarında 6 yıl vadeli eurobond ihracı yaptı.

Türkiye'de bankacılık sektörünün en çok hizmet veren bankalarından olan bankalar dünyanın dört bir yanından 300'ün üzerinde yatırımcı ile eurobond ihraçlarına tamamlamış oldu.

İstanbul Türk bankacılık sektörü Eurobond İhraçları Büyük Talep Görüyor Türk ekonomisi Dünya piyasasındaki dalgalanmalar Eurobond tahvil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!