Milyonları İlgilendiren Süper Haber Geldi!

Milyonları İlgilendiren Süper Haber Geldi! Kıdem tazminatı konusu uzun zamandır gündemde olurken kıdem tazminatının fona düşürülmesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi gerektiği konusunda yapılan reform paketi kısa süre içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelecek ve yeni kanunlar arasında yer alacak.

Milyonları İlgilendiren Süper Haber Geldi!

Anayasa değişikliğinin yapılmasının ardından tekrar organize edilen yönetim sistemi içerisinde bazı değişiklikler yapılırken uyum yasaları da yürürlüğe girecek. Ancak bu gibi değişimlerle birlikte hükümetin ekonomiye yönelik bazı değişiklikleri de gündeme geldi. Hükümetin bu konuda yapacağı değişiklikler yani idari düzenleme listesi oldukça kabarık. Bu değişiklikler arasında yer alan kıdem tazminatının fona düşürülmesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi reform paketi önümüzdeki dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kanunlaştırılacak ve bunun yanında iş mahkemeleri, Borçlar Kanunu, kamu personel rejim değişikliği, sosyal güvenlik paketi de değişecek ve yasalaşacak değişiklikler arasında bulunmaktadır.

Kıdem tazminatında gelinen son nokta

Hükümetin son dönemde tartıştığı ve düzenleme çabasını gösterdiği uygulamalar arasında yer alan kıdem tazminatı haziran ayının sonuna kadar meclise sunulacak ve bu konuda hükümet tamamen uzlaşma aramaktan vazgeçerek kısa süre içerisinde kıdem tazminatında yönelik olan reform paketini uygulamaya koyacak. Kıdem tazminatı yasal hak sayesinde işverenin ödeyeceği bir prim ile bireysel fon sistemine dönüştürülecek. Hükümet kıdem tazminatı konusunda büyük oranda uzlaşma sağlanan işveren ve işçi arasındaki uyuşmazlıkları mahkeme öncesinde arabulucunun zorunlu hale getirilmesi ve tasarının bu şekilde yürürlüğe sokulması bekleniyor. Öncelikli olarak hükümet daha önce açıklamış olduğu gelir ve kurumlar vergisini birleştirerek tek bir kanunda toplayıp sade bir dil ile gelir vergisi kanunu çıkarmayı düşündüğünü belirtmişti. Bu şekilde kıdem tazminatında ve diğer gelir vergisi kanununda sadeleşmeyi içeren reform paketi geniş kapsamlı borçlar kanununda da son aşamaya gelindiğini belirtiyor ve sonbaharda bu konunun gündeme gelebileceği ön görülüyor.

Kıdem tazminatında gelinen son nokta Milyonları İlgilendiren Süper Haber Geldi! kıdem tazminatının fona düşürülmesi reform paketi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!